fbpx
 

Nauka językaNauka angielskiego w pandemii? Tak!

17 listopada 2020
stacjonarnie

Chcesz się dowiedzieć, jak w dobie pandemii działamy w ENCJO?

Działamy tak, jak do tej pory – czyli z pełnym zaangażowaniem i entuzjazmem. A jak to wygląda?

Działamy tak, jak Wy chcecie i jesteście w stanie uczyć się z nami. Ruszamy głową i odpalamy sprzęt, aby zgromadzić na zajęciach wszystkich naszych Kursantów. Mamy na to pomysł, plan oraz opiekę merytoryczną i metodyczną nad tym, co i jak się dzieje … i wiecie co?
To działa!
Nadal robimy swoje, uczymy Was tak, jak dawniej i w takiej formie, jak to aktualnie jest możliwe.

Po marcu tego roku, po raz kolejny stajemy przed sprawdzianem, nie tylko naszych nauczycielskich umiejętności, ale także zdolności organizacyjnych i jesteśmy gotowi na ten sprawdzian, prowadząc trzy rodzaje zajęć: stacjonarne, hybrydowe oraz zajęcia online.

Czym różnią się zajęcia stacjonarne, hybrydowe, on-line od tradycyjnych zajęć
zdalnych?
  • Zajęcia stacjonarne – jeśli tylko jest to możliwe, jeśli możecie do nas dotrzeć na zajęcia, jeśli sytuacja na to pozwala… Zapraszamy! Spotykamy się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa (zasłonięte usta i nosy, mycie i dezynfekcja rąk, wietrzenie sal, dezynfekowanie powierzchni, blatów, klamek, całej szkolnej przestrzeni lampą UV- C, niewpuszczanie rodziców i opiekunów do budynku szkoły itp…) – zapraszamy Was stacjonarnie! Dopóki nie ma zakazu przemieszczania się, kompletnego lockdownu – działamy jak inne przedsiębiorstwa, prowadząc
    zajęcia w naszych niewielkich grupkach.
  • Zajęcia zdalne – w takim znaczeniu, jakie pamiętamy z wiosennego chaosu w szkołach państwowych – nigdy nie miały i nie mają w ENCJO racji bytu. Zupełnie nie sprawdza się wysyłanie numerów stron albo pdf-ów, czy bladych zdjęć zamiast wspólnej nauki – i tak też mówią nam nasi Kursanci i ich Rodzice. Dlatego nie znajdziesz u nas „zajęć” w tej formie.
  • Zajęcia on-line – to wspólna nauka z lektorem na żywo, w czasie rzeczywistym w naszych małych grupach, gdzie wszyscy widzą się i słyszą. Wizja jest bardzo ważna i kładziemy nacisk duży na to, aby nastoletni Kursanci nie przenosili praktyk ze szkół państwowych na zajęcia w ENCJO, bo tu każdy Kursant się liczy, bo w naszej szkole zajęć się nie odhacza, tylko pracujemy z każdym młodszym i starszym Kursantem. Dynamika lekcji w kilkuosobowej grupie, gdzie wszyscy widzą się i słyszą, jest o niebo lepsza od „radio” ze szkoły publicznej, przy czarnym od wyłączonych kamerek ekranie. Tutaj wyraźnie stawiamy na zrozumienie, komunikację i umiejętności. Materiały multimedialne udostępniane naszym Kursantom są wspólnie omawianie na żywo, nagrania audio słyszalne u Kursanta, liveworksheets (czyli interaktywne arkusze pracy) i wordwall, gdzie zabawa staje się nauką i nie wiadomo kiedy – nauka staje się zabawą. Zajęcia na żywo z lektorem pozwalają na swobodną rozmowę z Kursantami i między nimi, a takie sztuczki jak kontrola ekranu przez Kursanta- pomagają im w „budowaniu z klocków” swoich wypowiedzi po angielsku i niemiecku w pełnym skupieniu i z zaangażowaniem.
  • Zajęcia hybrydowe – Kursanci, którzy mogą wziąć udział w zajęciach stacjonarnych, przychodządo ENCJO, a osoby odbywające kwarantannę, w izolacji, z katarem lub niemogące do nas dotrzeć z innych powodów, łączą się z nami poprzez platformę Zoom. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby na zajęciach u nas było bezpiecznie, a Rodzice lub nasi Dorośli Kursanci podejmują decyzję o formie brania udziału w zajęciach, w zależności od okoliczności.
Jak to wszystko wygląda od „zaplecza” i czy takie zajęcia są efektywne Tak!

Dzięki naszym małym i skrupulatnie dobranym grupkom możemy efektywnie pracować z naszymi Kursantami. W tradycyjnej szkole klasy są duże i dzieci mają bardzo zróżnicowany poziom wiedzy, a to już gotowy przepis na frustrację dla uczniów i nauczycieli: uczniowie szybciej pracujący nudzą się i tracą koncentrację, a osoby wolniej pracujące – nie nadążają, gubią się i także tracą koncentrację. W ENCJO wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ już na starcie starannie i skrupulatnie dobieramy składy poszczególnych grup. Nie zbieramy na godz. 16-stą całej czwartej klasy, a na 17-stą klasy piątej, gdyż byłoby to zupełnie nieefektywne, a dla niektórych uczniów wiązałoby się to wręcz ze stratą czasu. Nie dublujemy niewydolnych rozwiązań – w ENCJO opracowaliśmy własne rozwiązanie – skuteczne i zadowalające naszych Kursantów! Na zajęciach hybrydowych pomagają nam też digi-booki, czyli elektroniczne wersje naszych podręczników – wygoda i zbawienie w obecnej sytuacji – uczestnicy zajęć stacjonarnych korzystają z wersji papierowych, a uczestnicy zajęć hybrydowych widzą podręczniki na ekranie i mają je przed sobą. O tym warto pamiętać – aby przed dołączeniem do zajęć hybrydowych, przygotować podręcznik i wszystkie inne potrzebne materiały, tak jakby osoba udawała się na zajęcia stacjonarne. Wówczas nie trzeba niczego szukać w popłochu w czasie zajęć ani przekrzykiwać domowników.

Opieka nad Kursantem na zajęciach i poza nimi.

Główną zasadą szkoły ENCJO jest troska i dbałość o każdego kursanta, zarówno w trakcie jego zajęć, ale i w dniach między jednymi zajęciami a drugimi, czyli w trakcie trwania całego kursu. Opracowane i sprawdzone przez nas metody działają na naszych zajęciach, gdyż jesteśmy elastyczni. Jak sprawiamy, żeby „działało” to także w domach naszych Kursantów?

Aby pomoc Kursantom i Rodzicom w tym trudnym czasie, prowadzimy w ENCJO grupy na Messengerze dla naszych Kursantów i ich Rodziców/Opiekunów, gdzie m.in. publikowane są komunikaty i ogłoszenia organizacyjne, dodawane są materiały uzupełniające zajęcia, a także zawsze i o wszystko można dopytać i szybko otrzymać odpowiedź oraz zgłosić chęć wzięcia udziału w zajęciach bezpośrednio z domu.

Dodatkowo wprowadziliśmy do ENCJO InstaLing (platformę do nauki słownictwa), na której przez ok. 10 minut dziennie nasi Kursanci opanowują i powtarzają słówka poznane wcześniej na
zajęciach (chętni mogą poznawać dodatkowe słowa i zwroty). Jeżeli zainteresował Cię ten temat – przeczytaj artykuł: skuteczna nauka słówek przy pomocy tej platformy lub obejrzyj video o nauce
słownictwa.

Ostatnie miesiące to zarówno dla Ciebie, jak i dla nas ogromny sprawdzian we wszelkich dziedzinach życia. Nie widzimy potrzeby zasypywania Was ogromem informacji i testowania. Dostrzegamy potrzebę wsparcia i tych Małych i tych Dużych, z tym przeświadczeniem zapraszamy na kurs języka angielskiego w Bochni lub na zajęcia z języka angielskiego online. A może interesuje Cię język niemiecki? Odezwij się do nas, a postaramy się pomóc.