fbpx
 

Nauka językaLeje jak z cebra po angielsku?

14 listopada 2021
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2021/11/matura.blog-1-1123x794.jpg

Jak powiedzieć po angielsku, że pada? Jak przetłumaczyć, że leje jak z cebra? Jak zastąpić „It’s rainy" ciekawszym zwrotem po angielsku?

Znudziłeś się oklepanym wyrażeniem „It’s rainy”? Zapraszamy Cię do naszego artykułu. Pomożemy Ci, bo właśnie tym zajmujemy się na co dzień. Pomagamy naszym kursantom w nauce angielskiego i niemieckiego.

Jak powiedzieć, że pada po angielsku?

Najprostsze słówko „rain” zastąp ciekawszym – „pour”. Tego słówka użyjesz również wtedy, gdy będziesz prosić o nalanie bądź dolanie szklanki wody.

  • A więc, zamiast „It’s raining” powiedz: „It’s pouring”.

Zauważ, że oba wyrażenia zaczynają się od „It’s…”. Bo tak właśnie zaczynamy zdania mówiące o pogodzie po angielsku.

Jak powiedzieć, że leje jak z cebra po angielsku?

Jeśli na zewnątrz pada bardzo, czyli właśnie leje jak z cebra, to powiesz „It’s really coming down out there”. Nie kombinuj z „rain is falling”. Bardzo źle!

W pogodzie możesz usłyszeć słówko „rainfall”, czyli opad deszczu. Czasem będzie to bardzo mały opad. „The rainfall in the region has been below average this year”. A czasem będzie, to ulewa, czyli „downpour”.

  • We got caught in a downpour” – tak powiesz, gdy zaskoczy Cię ulewa. Wtedy będzie się pewnie trzeba schować „We had to hide”. I tak stojąc w tej ulewie, powiesz „What a downpour”.

Take an umbrella. It’s going to rain”. – usłyszysz, gdy będziesz wychodzić z domu, a na niebie pojawią się czarne chmury.

Poćwicz wymowę na YouTube. Pamiętaj, by głośno powtarzać 😉

Rodzaje deszczu po angielsku.

A na różne rodzaje deszczu, tak jak po polsku, tak i po angielsku będziesz mieć kilka określeń.

  • Na mżawkę, powiesz „drizzle”. Czyli „It’s drizzling”.
  • It’s spitting” – jeśli akurat pada ciut ciut.
  • A na krótki, szybki deszcz powiesz „shower”. „You don’t need an umbrella. It’s just a shower”.

Przygotowaliśmy dla Ciebie skondensowaną dawkę angielskiego w konkretnym temacie. Dziś o deszczu – idealnie na tę jesienną porę roku.

Jeśli lubisz taki praktyczny angielski, zajrzyj koniecznie na naszego bloga oraz Instagrama i Facebooka. Gdzie zobaczysz nie tylko relacje z naszych zajęć angielskiego i niemieckiego, ale dużo porad, jak uczyć się angielskiego.

Zobacz również, jak szybko i skutecznie uczyć się angielskiego słownictwa.