fbpx
 

Nauka językaJak i dlaczego uczyć się języka z pomocą apki czy platformy ?

27 stycznia 2021
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2021/01/angielski-z-apka-lub-platforma.jpg

Co to jest InstaLing? Do czego służy? Po co się męczyć i spędzać czas na ćwiczeniu słówek na platformie? Co mi to da? Odpowiedź na te pytania w tym artykule.

W skrócie? Kursanci korzystający z naszej platformy radzą sobie dużo lepiej na zajęciach z języka obcego niż ich rówieśnicy pozbawieni tej możliwości. System używany na stronie pozwala na przyswajanie słówek w sposób przyjemny i szybki, a co najważniejsze w ścisłej współpracy Lektora, Kursanta i Rodzica. Zaciekawieni? Zapraszamy do czytania.

Insta.Ling w ENCJO

 

Od września 2020 w ENCJO wzbogaciliśmy naukę z Wami o nowe udogodnienie. Wybraliśmy w tym celu platformę InstaLing. Zapewne wielu Kursantów i Rodziców zastanawiało się czy to konieczne, czy chodzenie na tak angażujące zajęcia nie powinno być wystarczające.

Dlaczego postanowiliśmy związać się akurat z tym narzędziem?

 • InstaLing to strona, na której, po zalogowaniu, Kursanci ćwiczą słówka wprowadzone przez nauczyciela. Jest to bardzo sympatyczna forma nauki – krótki quiz, który nie zajmuje więcej niż 5-8 minut za jednym razem.
 • Ilość takich sesji w danym dniu możemy samodzielnie ustalać pod własne potrzeby i możliwości (im więcej sesji, tym większa skuteczność nauki). Jedna to minimum dla uzyskania najlepszych efektów. Z doświadczenia naszych Kursantów wynika, że można robić codziennie powyżej trzech sesji i z uśmiechem na ustach wchłaniać kolejne słówka.
 • Zamiast ślęczeć nad mozolnym, pamięciowym wkuwaniem słówek mamy krótki quiz, który sam ocenia, jakie słówka musimy powtórzyć więcej, które już nieco umiemy, a które mamy w małym paluszku (takie usuwa z naszej listy, zapisując jako opanowane).
 • Z drugiej strony okienka jest nauczyciel, który słówka wprowadza, ale też kontroluje, jak uczniom idzie przyswajanie. Dzięki temu może np. postanowić, by w danym tygodniu słówek dołożyć mniej (bo np. ktoś z grupy potrzebuje więcej czasu na oswojenie danego materiału) lub wręcz przeciwnie – podnieść poprzeczkę grupie, która radzi sobie doskonale.
 • Ta druga strona okienka pozwala nam też na wprowadzanie koniecznej mobilizacji w formie np. konkursu na miesięcznego/tygodniowego mistrza InstaLingu, dzięki któremu Wasze starania przekuwają się na wymierny skutek.
 • Żadne inne narzędzie nie jest aż tak przyjazne zarówno dla uczącego, jak i uczonego. I nie przynosi tak szybko efektów, które zostają z nami na dłużej.

 

Jak zacząć naukę z instaLingiem? Jak to działa?

Jak to mówią: trochę techniki i się człowiek gubi. Ano. Zdarza się. Twórcy InstaLingu wymyślili tą platformę tak, by sprawiała nam minimalny wysiłek przy korzystaniu z niej. Nie musimy się martwić (jako Rodzice i Kursanci) żadnymi skomplikowanymi poleceniami, wchodzeniem na strony czy podstrony, ściąganiem plików itd. Jest jasno i przejrzyście. Wchodzę na stronę https://instaling.pl/rodzice.php , loguję się za pomocą hasła i loginu, który przekazał mi Lektor ENCJO (nie muszę niczego sam wymyślać) i już 🙂

 • Quiz polega na podaniu brakującego słówka do zdania wyświetlonego na ekranie. Możemy również posłuchać danego słowa. Jest to przydatna funkcja, szczególnie dla młodszych dzieci, które w ogromnej mierze uczą się wymowy, bo pisać jeszcze nie potrafią zbyt dobrze więc ćwiczą obie umiejętności naraz.
 • Każda sesja jest krótka, dzięki czemu unikamy monotonii, a zarazem skuteczna, gdyż jedynie codzienny kontakt z językiem pomoże nam opanować go najlepiej.
 • Dzięki temu, że InstaLing to platforma internetowa możesz ćwiczyć w każdym miejscu, potrzebujesz jedynie laptopa/telefonu z dostępem do Internetu.

Platforma sama zapamiętuje ile sesji za nami, co już umiemy, a co jeszcze należy ćwiczyć, wie o co zapytać. Rodzic i Kursant może sprawdzić: kiedy i ile sesji zrobiliśmy i ile słówek i jakie opanowane. Lektor widzi każde wpisane słówko, każdą poprawną i błędną odpowiedź i dokładny czas jej podania, i to co najważniejsze – systematyczność. Troszkę więcej pracy platforma wymaga od Lektorów, ale o to zadbamy już my.

 

Jak sprawdza się InstaLing?

 

Działamy z InstaLing od września 2020, a już widzimy, jak bardzo ulepszył naszą edukacyjną rzeczywistość.

 • Każdy Kursant ma szanse wykazać się skutecznością i systematycznością
 • Uczniowie, którzy systematycznie korzystają z InstaLingu wybijają się znacząco, z przyjemnością biorą udział w zajęciach, gdyż opanowane na sesjach słówka nie sprawiają im trudności
 • w grupach, w których dzieciaki korzystają z platformy często i bardzo często aktywność i zaangażowanie przerastają oczekiwania Lektora
 • nasze konkursy na mistrza InstaLingu bardzo dopingują kursantów i wprowadzają zdrową rywalizację; dzięki czemu nawet ambitni mają kolejne pole do popisu a i leniuszki starają się bardziej. Na zajęciach i na naszym fanpagu ENCJO https://www.facebook.com/ENCentrumJezykowObcych co miesiąc ogłaszamy zwycięzcę miesiąca!
 • jako Lektorzy możemy w prosty i czytelny sposób sprawdzać, jak nasi Kursanci dają sobie radę z przydzielonym materiałem; nie musimy przepytywać, sprawdzać, poświęcać części zajęć na kontrolowanie efektów nauki słownictwa; możemy jeszcze bardziej działać z naciskiem na komunikację,
 • platforma InstaLing bardzo ułatwia nasze indywidualne podejście do Kursanta; dzięki raportom systematyczności od razu widzimy, kogo należy troszkę bardziej zmotywować, komu dołożyć słówek i z kim być może zadziałać więcej, dalej, lepiej