fbpx
 

Nauka językaWiosenne słownictwo po angielsku.

21 marca 2022
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2022/03/matura.blog-Plakat-w-poziomie-2-1123x794.jpg

Chodź i naucz się słówek, których użyjesz do opisania pogody i symboli wiosny. Ucz się angielskiego nie tylko na zajęciach.

Wiosenna pogoda po angielsku.

Przychodzi długo wyczekiwana wiosna (spring). I co wraz z nią? W pierwszej kolejności cieszymy się słońcem (sun) oraz coraz cieplejszymi dniami (warm days). Pogoda przynosi chmury (clouds), które w połączeniu z wiosennym deszczem (spring rain) malują na niebie tęczę (rainbow), a na ziemi zostawiają kałuże (puddles). Dobrze mieć wtedy płaszcz przeciwdeszczowy (raincoat), parasolkę (umbrella) oraz kalosze (wellington). Razem z marcem (March), kwietniem (April) oraz majem (May) przywiewa też alergie (allergies), które niestety uprzykrzają nam tę piękną porę roku.

Więcej o deszczu przeczytasz w naszym artykule 

Wiosenna przyroda po angielsku.

Wiosną budzi się do życia przyroda. Drzewa (tree) wypuszczają liście (leaf); trawa (grass) się zieleni. Na gałązkach pojawiają się pączki (buds) oraz drobne kwiaty (blossom). Rośliny wypuszczają pędy (sprouts), a kwiaty (flowers) czarują mnóstwem kolorów.

Poznaj wymowę wszystkich słówek z dzisiejszego artykuły w naszym filmiku.

Znasz wiosenne kwiaty? Nie? To zobacz, jak wyglądają ich nazwy po angielsku.

  • tulip — tulipan
  • daffodil — żonkil
  • crocus — krokus
  • snowdrop — przebiśnieg
  • daisy — stokrotka
  • water lily – lilia wodna
  • catkins – bazie

Te ostatnie to nie do końca klasyczne kwiaty, ale kto ich nie lubi? Bazie kotki są też sztandarowym symbolem Wielkanocy (Easter) zaraz obok wielkanocnego króliczka (Easter rabbit).

A co w świecie zwierząt? Równie aktywnie, co u roślin. Ptaki wiją gniazdka (nestling) i składają jajka (eggs) w oczekiwaniu na potomstwo (). Kojarzysz takie ptaki jak: kurczaczek (chicks), kaczątka (ducklings), jaskółka (swallow), rudzik (robin), bocian (stork) czy sikorka (tit)?

Oprócz nich z wiosną niewątpliwie kojarzą się takie zwierzęta, jak motyl (butterfly), biedronka (ladybird), pszczoła (bee), robak (worm), ślimak (snail), żaba (frog), króliczek (bunny) i owieczka (lamb).

Wiosenne aktywności po angielsku.

A co można robić wiosenną porą? Zimą wybieraliśmy aktywności na śniegu bądź ciepełko w domu. A teraz? Do czego zachęca słońce?

Pst, jeśli chcesz poczytać o zimie, to zajrzyj do naszego artykułu, w którym znajdziesz pełno informacji po angielsku o zimie właśnie.

Zdecydowanie do wiosennych porządków (spring cleaning). Słońce niemiłosiernie oświetla każdy skrawek kurzu i bałaganu na półkach. Ale za to, jak już posprzątamy i wyrzucimy zimowe swetry na strych, to możemy wyjść, pooddychać wiosennym powietrzem. Zorganizujmy więc piknik (go on a picnic), puśćmy latawiec (fly a kite), pojeździjmy na rowerze (ride a bike) albo posadźmy rośliny w ogrodzie (plant a garden).

Dzieci chętnie skorzystają z opcji skakania w kałużach (play in rain puddles) a rodzice z otwartego na nowo sezonu na robienie grilla (have a barbecue). Warto zajrzeć do parku (play in the park) i zaproponować najmłodszym puszczanie baniek mydlanych (blow bubbles) lub zabawę w chowanego (play hide and seek).

Będąc na zewnątrz, nakarm kaczki (feed ducks), poczytaj książkę (read outside), namaluj kwiaty (draw flowers), a nawet zatańcz w deszczu (dance in the rain) czy wejdź na drzewo (climb a tree). Ciesz się słońcem (enjoy the sunshine).

Jeśli rysowanie nie jest Twoim atutem, ale lubisz żyć kolorowo, to koniecznie skorzystaj z naszych wiosennych kolorowanek do nauki angielskiego. ENCJO poleca.

Na koniec zajrzyj do naszego pomysłownika z propozycjami, jak uczyć się angielskiego wykorzystując wiosenną porę roku z Wielkanocą w tle.