fbpx
 

Nauka językaNauka angielskiego z pomocą platformy.

18 grudnia 2022
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2022/12/Blue-and-Red-Motivational-Quotes-Blog-Banner-2-1280x720.png

Nauka z pomocą platformy w ogromnym stopniu uatrakcyjnia i uskutecznia proces nauki języka angielskiego. Nasi najmłodsi kursanci odrabiają "zadania domowe" z zapałem i często proszą o więcej. Znajomość słownictwa u tych dzieci, które systematycznie korzystają z platformy Liveworksheets jest większa niż u dzieci, które korzystają z niej rzadziej lub wcale. Jak to możliwe?

Liveworksheets to platforma stworzona do nauki języków obcych.

Z przeznaczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zadania na niej są angażujące, zmuszające do myślenia i używania języka angielskiego.

Ucząc się języka angielskiego, nasi najmłodsi kursanci zdecydowanie najbardziej doceniają możliwość pracy z zadaniami ze słuchu. Równie istotna dla skutecznej nauki angielskiego jest możliwość odsłuchania każdego polecenia/zdania, które w ich karcie się znajduje.

Dzieciaki przyswajają równocześnie zarówno formę pisaną słowa, jak i jego wymowę. Jest to więc nauka kompleksowa. Doskonale uzupełnia ona proces nauki języka angielskiego, rozpoczynający się na zajęciach.

Kolejną zaletą platformy, jest możliwości oglądania filmików, które w ENCJO tworzymy dla naszych kursantów. Filmy służą osłuchiwaniu się z wymową i utrwalają poznawane anglojęzyczne słownictwo. Oglądając je, dzieci powtarzają słowa za lektorem angielskiego. Często kursanci mają dostęp do filmików jeszcze przed zajęciami, na których słówka będą wprowadzane. Dzięki temu dzieciaki mogą osłuchać się z nimi, a już na zajęciach śmiało używać ich w zdaniach i konwersacjach po angielsku.

Jak więc karty pracy pomagają w nauce języka angielskiego?

Zadania, które dzieciaki znajdują w liveworksheets sprawdzają nie tylko znajomość słówek. Szlifują one umiejętność:

  • logicznego myślenia po angielsku
  • rozumienia pełnych konstrukcji zdań
  • udzielania odpowiedzi na zadane pytania,
  • rozumienia ze słuchu
  • nauce na błędach
Dlaczego wybraliśmy Liveworksheets:
  • Liveworksheets pozwalają na odrabianie zadań, gdziekolwiek jesteś, bo wystarczy telefon lub laptop, by móc się do nich zalogować.
  • Zadania są intuicyjne i nie sprawiają żadnego problemu w obsłudze nawet najmłodszym kursantom.
  • Dzieciaki nie potrzebują żadnych dodatkowych zeszytów czy kartek ksero. Środowisko zyskuje, a Twój portfel również.
  • Lektor ma pełen dostęp do zrobionych przez ucznia kart pracy, na bieżąco kontroluje więc postępy kursantów, dostosowując zadania do poziomu i tempa nauki grupy.
  • Dzieci uczą się na błędach. Liveworksheets dają możliwość poprawiania błędnych odpowiedzi, dotąd, dopóki nie uzyska się 100% poprawności.
Najlepsze na koniec!

W ENCJO tworzymy nasze autorskie karty pracy służące do nauki języka angielskiego, dostosowane do naszych grup, zawierające dokładnie te treści, które poruszamy na zajęciach. Nasi uczniowie uczą się więc kompleksowo. Wymagania są dostosowane do ich potrzeb i możliwości.

Zobacz również nasz wpis dotyczący Instaling, w którym dowiesz się więcej o platformie dla dorosłych i starszych dzieci szkolnych.