fbpx
 

Nauka językaNa wakacje z angielskim

3 września 2020
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2020/09/na-wakacje-z-ang.jpg

Z nauką języka obcego jest trochę jak z pływaniem.

W ciągu roku szlifujesz umiejętności pływackie na krytym basenie, żeby w wakacje oddać się przyjemności pływania pod gołym niebem. Z językiem też mogło tak być, prawda? Mogliście jechać na wakacje i sprawdzić się w rozmowie z obcokrajowcami, a może miała odwiedzić Was rodzina z zagranicy? Co zrobić, jeśli wyjazd zagraniczny stoi jednak pod znakiem zapytania, a Wy nie chcecie rozstawać się z językiem na tak długo? Oto nasze pomysły!

  1. Relaks z muzyką w tle

Nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem, że w wakacje warto postawić na naukę języka połączoną z rozrywką. Dzieciom proponujemy zatem słuchanie obcojęzycznych piosenek. Może uda Wam się znaleźć swojego ulubionego wokalistę lub swój ulubiony kanał na YouTubie? To dla dzieci – zarówno młodszych, jak i starszych. A dla dorosłych i młodzieży? Co powiecie na aplikację, która pomaga Wam odkryć słowa Waszych ulubionych piosenek (na przykład Learn English with Song Lyrics)? Połączycie przyjemne z pożytecznym, nawet podczas błogiego relaksu na leżaku.

  1. Na leżak z podcastem

A jeśli mowa o leżakowaniu, to nie zapominajcie o podcastach! Wystarczy poświęcić parę chwil i znajdziecie swój ulubiony – na przykład dzięki Spotify lub SoundCloud. Bardzo ciekawe propozycje wypunktowała autorka strony www.mamtonakoncujezyka.pl/podcasty Śmiało możemy polecić każdą z nich!

  1. Z książką, ale po angielsku

Książki to zawsze dobry wybór. Dzieciom i młodzieży polecamy zwłaszcza wycinanki, wyszukiwanki i inne pomysłowe aktywności związane z książkami. Tutaj olbrzymie źródło inspiracji, zajrzyjcie koniecznie: www.worldbookday.com A dorosłym rzucamy wyzwanie: przeczytajcie w wakacje choć jedną książkę, ale po angielsku (lub w innym języku, którego się uczycie). Kiedy będziecie mieć na to więcej czasu i motywacji, jeśli nie podczas urlopu? Na początek wybierzcie książkę, w której słownictwo nie jest zbyt wymagające (może “The Curious Incident of the Dog in the Night-Time”, bo narracja prowadzona jest językiem dziecka) lub tytuł, który już znacie i lubicie, ale zawsze chcieliście poznać oryginał.

  1. W wakacje do ENCJO

A najbardziej zachęcamy Was do odwiedzenia w wakacje naszej szkoły. Oto kursy wakacyjne, które dla Was przygotowaliśmy.

DZIECI i MŁODZIEŻ:

– OGARNIJMY, czyli dla dzieci z zaległościami, którym zdalne nauczanie w szkołach państwowych nie wyszło na dobre:
Czy Twoje dziecko dobrze przyswoiło i opanowało materiał od połowy marca? Czy pamięta jeszcze ten sprzed zamknięcia szkół? Czy wierzysz, że zdalne nauczanie języka angielskiego pozwoliło Twojemu dziecku opanować materiał szkolny? Na letnim kursie (nazwanym przez nas „ogarnijmy”): objaśniamy i dosłownie pomagamy dzieciakom „ogarnąć” materiał z danej klasy i utrwalamy go z nimi w formie gier i zabaw językowych, aby we wrześniu nikt nie obudził się z przysłowiową ręką w nocniku…

– POGADAJMY, czyli dla dzieci i młodzieży, które opanowały materiał szkolny, znają słówka i struktury, ale chcą posługiwać się angielskim swobodnie i z pewnością siebie:
Czy Twoje dziecko miało możliwość użycia języka w czasie zdalnego nauczania? Czy dało się słyszeć, że mówi po angielsku? Czy raczej się tego boi i unika? Jak myślisz, dlaczego tak jest? Ten kurs nazwaliśmy „pogadajmy”. Dosłownie – wreszcie pogadajmy po angielsku! Pomagamy dzieciom rozwinąć skrzydła i wypowiedzieć się, zadać pytanie albo nie zgodzić się z czyjąś opinią… Pozwólcie się im rozgadać, angielski to o wiele więcej niż przedmiot w szkole, to UMIEJĘTNOŚĆ, którą w te wakacje mogą z nami wyćwiczyć.

DLA DOROSŁYCH:

– angielski: kursy od podstaw:
Kiedy zaczynać, jeśli nie w lecie? Zdobądź podstawy, które pozwolą Ci dogadać się w prostych sytuacjach.

– angielski: kursy konwersacyjne:
Poszerz horyzonty i broń swojego zdania w małych, skrupulatnie dobranych grupach. Zasiądź przy jednym stole z lektorem i kilkoma kursantami i… gadaj! Pytaj, odpowiadaj, zgadzaj się lub polemizuj…

– niemiecki: kursy od podstaw:
Nie wiesz, co przyszłość przyniesie? Może to najlepszy czas na inwestycje w siebie – zobacz, ile ofert pracy Ci umyka, ile możliwości, ile drzwi stałoby otworem… gdyby tylko znać niemiecki. Zapraszamy na letnie kursy niemieckiego: zdobądź podstawy, zacznij składać własne zdania i rozumieć, o co Cię pytają.

– niemiecki – szprechaj w lecie:
Masz już podstawy niemieckiego i chcesz ich wreszcie użyć? Szprechać, zadawać pytania i na nie odpowiadać, obrobić swojego zdania, nie zgodzić się z kimś i poszerzyć horyzonty?

Czekamy na Ciebie!