fbpx
 

Nauka językaNauka z YouTube’m – MŁODZIEŻ i DOROŚLI

3 września 2020
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2020/09/fdfd-kopia.jpg

Dlaczego warto? YouTube – z czym Wam się kojarzy?

Z utworami ulubionych artystów, zapowiedziami kinowych nowości, filmikami komediowymi, podpowiedziami z serii „zrób to sam” czy może treningami fitness?

Nie zapominajcie, że YouTube jest również świetnym narzędziem do nauki języka angielskiego. Pozwólcie, że podamy Wam kilka argumentów. Tym razem skupimy się na nauce DOROSŁYCH. Po porady, jak korzystać z tego serwisu w nauce DZIECI, zapraszamy do wpisu: angielski dla dzieci na YouTubie.

  1. Przyjemne z pożytecznym

Zacznijmy od tego, że wszystko to, po co do tej pory włączaliście YouTube, najprawdopodobniej można również znaleźć w tym serwisie w języku angielskim. Trailer filmowy po angielsku? Proszę bardzo! Treningi prowadzone przez native speakerów? Rewelacyjny pomysł! Gwarantujemy, że po kilku ćwiczeniach zwroty takie jak „switch legs” lub „lunge”, wydadzą ci się zupełnie naturalne. Mówiący po angielsku aktorzy komediowi, kucharze, ogrodnicy i specjaliści od DIY (do it yourself) również mają duuużo do zaoferowania. Pamiętajcie: YouTube może stać się kopalnią zwrotów, których native speakerzy rzeczywiście używają na co dzień: od ogrodnictwa po kulinaria (w zależności od tego, na co się zdecydujecie). Czy nie tego właśnie oczekujemy, ucząc się angielskiego? Dajcie się przekonać!

  1. Podróże, wywiady, ciekawostki…

Filmy, o których wspomnieliśmy wyżej, trwają zazwyczaj kilka minut, ale YouTube to dobra propozycja również dla tych, którzy szukają czegoś dłuższego. Relacje z podróży, wywiady z artystami, nietypowe hobby – oj, jest w czym wybierać. A co w tym wszystkim jest najfajniejsze? Nie uwierzycie, jak wiele ciekawych materiałów omija Was tylko dlatego, że oglądacie video jedynie po polsku. Nadal się wahacie? Zobaczcie na przykład, jak dużo fascynujących propozycji znajdziecie na kanale BBC Documentary lub BBC Earth, nie wspominając o TEDx Talks. A przecież to tylko pierwsze z brzegu przykłady!

https://www.youtube.com/user/TEDxTalks

  1. Napisy na pomoc

Ok, daliście się przekonać, ale niewiele rozumiecie? Nie zniechęcajcie się, tylko oglądnijcie materiał – lub te bardziej wymagające fragmenty – jeszcze raz i… jeszcze raz. Z każdą próbą odkryjecie i zrozumiecie coś więcej. A jeśli czujecie, że to ponad Wasze siły, to nadal jest na to rada. Włączcie napisy, ale nie te po polsku, tylko po angielsku. Nie w każdym przypadku będą one idealne (czasami są wygenerowane automatycznie), ale na pewno pomogą Wam w tych najtrudniejszych do przejścia momentach.

  1. Nauka z YouTube’m

Dzięki YouTube’owi możecie również uczyć się języka w tym bardziej dosłownym sensie. Szukacie zwrotów przydatnych w codziennej konwersacji? Chcecie zaimponować znajomością branżowego słownictwa? A może macie problem z gramatyką? Sprawdźcie na przykład: BBC Learning English lub Learn English with TV Series.  A jeśli „mówią za szybko”? W prawym dolnym rogu okna jest małe koło zębate, wystarczy je nacisnąć, i wybrać odpowiednią dla siebie prędkość/speed  odtwarzania. Nic tylko korzystać!

  1. My też tam jesteśmy

I jeśli już troszeczkę udało nam się przekonać Was do nauki języka z YouTube’m, to chodźcie na nasz kanał ENCJO. Wystartowaliśmy niedawno i dopiero się rozkręcamy. Dzięki prowadzonemu przez założycielkę szkoły Elżbietę Nocoń cyklowi NIEME LITERY dowiecie się, jak brzmieć bardziej po angielsku. A uwierzcie nam: małe rzeczy robią DUŻĄ różnicę.

Regularnie do oglądania na naszym kanale pojawiają się kolejne serie: czasowniki niemieckie (mini-odcinki) i angielskie phrasale, a także kilkunastominutowe rozmowy z naszą kadrą i kursantami, z których dowiecie się mnóstwa cennych wskazówek i… poznacie nas bliżej.

Zapraszamy do subskrybowania https://www.youtube.com/channel/UCDABhsf6AVj96r5p9Wp2YPQ i z góry dziękujemy za komentarze! Dajcie nam w nich znać, czy kręcić więcej! Na jakie video czekasz, co by Ci pomogło?

Do zobaczenia w… Internetach.

Jeśli potrzebujecie naszej rady, piszcie śmiało! Chętnie pomożemy Wam dobrać odpowiednie kanały do Waszych zainteresowań i poziomu języka. I obiecajcie chociaż, że spróbujecie i dacie nam znać, czy ta forma nauki przypadła Wam do gustu. Powodzenia!