fbpx
 

Nauka językaDlaczego zajęcia online?

7 września 2020
https://encjo.pl/wp-content/uploads/2020/09/lekcje-online.jpg

Nasze zajęcia i kursy online są pełnowartościowymi lekcjami, w których wszyscy uczestnicy biorą czynnie udział.

Dlaczego zajęcia online?
Ten coraz popularniejszy tryb nauki nie musi kojarzyć się już wyłącznie z czasem „lockdownu”, w którym nauka w domach okazało się przymusem. Może on z powodzeniem zastąpić tradycyjną formę zajęć, o czym przekonuje się coraz więcej osób na całym świecie, w tym wielu kursantów ENCJO.

Co potrzeba?
Zajęcia online wymagają jedynie odpowiedniego sprzętu i dobrego połączenia internetowego. Spotkanie możliwe jest już z poziomu smartfonu, jednak ze względu na wyświetlane treści, wygodniejsze jest użycie komputera wyposażonego w kamerę i mikrofon. I wcale nie trzeba być osobą obytą w świeci technologii. Do zajęć przechodzimy klikając w wysłany wcześniej link do platformy zoom. I tyle! Resztą już zajmuje się lektor prowadzący zajęcia.

Jak to wygląda?
Wbrew pozorom, zajęcia online nie różnią się znacznie od tych tradycyjnych w siedzibie szkoły. Przede wszystkim kursanci nadal mają bezpośredni kontakt z lektorem i innymi uczestnikami kursu, mogą się swobodnie ze sobą komunikować i dyskutować, wymieniać pomysłami i opiniami. Nie trzeba się obawiać, że się gdzieś w tym pogubimy lub coś nam ucieknie. Podczas spotkań online grupa w tym
samym tempie korzysta, interaktywnie lub tradycyjnie, z wszelakich materiałów, a także z funkcji „whiteboard” czyli elektronicznej wersji tradycyjnej tablicy. Dzięki niej z łatwością można notować, zapisywać, kopiować czy rysować, co sprawia szczególną frajdę najmłodszym.

Z dowolnego miejsca!
Zajęcia językowe w biurze, na kanapie czy w ogrodzie? To nie problem. Dzięki lekcjom online kwestia dojazdu na zajęcia nie jest już najważniejsza. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale pomaga nam
oszczędzać czas, wszak wygospodarowanie 60 minut w zaciszu domowym jest zazwyczaj o wiele łatwiejsze. Sprawdza się to również w przypadku uczestniczenia w zajęciach na duże odległości, gdzie dojazdy okazałyby się uciążliwe, lub w przypadku dowożenia dziecka przez zapracowanych rodziców. W przypadku zajęć online to angielski lub niemiecki przychodzi do nas!

Materiały
Nauka języka to nie tylko podręczniki i kserówki! Sam internet jest kopalnią materiałów – od gier i ćwiczeń interaktywnych dla najmłodszych, do filmików, artykułów i podcastów dla starszych. Również podręczniki stosowane na zajęciach posiadają swoje interaktywne wersje, które oprócz tradycyjnych ćwiczeń, wypełnione są materiałami audiowizualnymi i grami. Dzięki połączeniu tych metod zajęcia są w pełni angażujące i wartościowe. A co po zajęciach? Oprócz tradycyjnego zadania domowego, z pomocą przychodzą platformy do powtórki słownictwa, typu instaling czy quizlet. Zasada jest prosta – po każdej
lekcji lektor udostępnia listę słówek z zajęć, którą uczeń powtarza za pomocą aplikacji w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Ostatnie miesiące udowodniły, że „onlinów” nie trzeba się bać. Nie jest to jedynie ostateczność na jaką decydujemy się gdy w danym czasie brak jest innych opcji. Można je raczej traktować jako dogodną, nowoczesną formę zajęć, które z powodzeniem zastępują spotkania w salce lekcyjnej, a dla wielu okazały się wręcz preferowaną formą zajęć.